top of page

İnfowood 1992 v.9

Yeni bir tasarım programı almak, günümüzde kullanıcılar için çok büyük bir sorunmuş gibi görünebilir. Çünkü bu alanda birçok programın olması, her bir programın kendine has vazgeçilmez özelliklerinin olması vb. sebeplerden ötürü kullanıcılar çok büyük bir stres altına girerler. Her programı tek tek kullanmak, değerlendirmek, kısaca tüm programları tanımak isterler. Eğer ki, ilk defa program alacaklarsa ve de her programı satın alacak kadar geniş bir bütceleri yoksa, bu iş içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

İnfowood 1992 v.9 Mobilya tasarım programı ile aslında hiç de öyle olmadığını, program satın almanın ne kadar da kolay olduğunu aşama aşama size göstereceğiz. Çünkü diğer tüm firmaların satışını yaptıkları programlarının tüm özellikleri tek başına sadece 1992 v.9'da mevcut olup, birazdan göreceğiniz özelliklerin hiç birisini diğer programlar ne yapabilir, ne de hayal edebilirler.

1992 versiyon-9, 2013 yılı itibariyle kullanıcılarıyla buluşmuş ve tanıtım videolarının yayınlanmasının ardından çok büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. 1988 yılında kurulup 1992 yılında ilk versiyonunu çıkaran İnfowood Technologies firması, bu son versiyonu ile hem önceki versiyonların var olan özelliklerini daha da geliştirmiş ve kolaylaştırmış, hem de diğer hiçbir programda olmayan birçok yeni teknolojiyi de hayata geçirmiştir. Tecrübelerimizden edindiğimiz bilgilerden yola çıkarak geliştirdiğimiz programımız, sizlere her türlü tasarımı 3D olarak sadece birkaç dakika içerisinde tasarlama ve yine 3 boyutlu olarak müşterilerinize sunma imkanı vermektedir.

3D Tasarım

Öncelikle programımızı satın almanızdaki en önemli özellik olan 3D tasarım özelliğinden bahsedelim. Türkiye'de 3 boyutlu olarak tasarım yapabileceğiniz tek program; dünyanın ilk tasarım programı olan 1992 programlarıdır ve 3D tasarım özelliği ilk olarak 2000 yılında çıkan 1992 Versiyon-4 ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. Yani tüm dolapları görerek yerleştiriyor, istediğiniz gibi sağa-sola ya da yukarı-aşağı hareket ettirebiliyor, sunum esnasında müşterinize tüm iç mekanı görerek gezdirebiliyor ve yine müşterinizin görerek beğendiği bir modeli mouse ile tıklayarak tüm projeyi anında renklendirebiliyorsunuz. Türkiye'deki tüm çizim programları cad tabanlıdır, yani herkesin kullanabileceği kadar kolay değildir. Dolapları 2 boyutta, çizim görünümünde yerleştirir; yakınlaştıramaz-uzaklaştıramaz-hareket ettiremezsiniz. Bazı programlarda yerleştirme yaparken dolaplar iç-içe, üst-üste biner, duvarın arkasına kaçar ya da arada boşluk kalır. Kapı-pencere vb. taşınmazlarda ise programı satan kişi bile ancak birkaç denemeden sonra yerleştirme yapabilir. Ölçü aldığınız yerde hemen tasarım yapamaz, sunum esnasında müşteri yanınızdayken onun isteklerini proje üzerinde hemen uygulayamazsınız.

Üst menüdeki videolar sayfasında MUTFAK butonunu tıklayarak programın yüzlerce özelliğinden biri olan 3 boyutlu tasarım özelliğini, sadece mutfak kütüphanesinin kullanıldığı çok basit bir proje üzerinde görebilirsiniz.

Kütüphaneler

İnfowood 1992 Versiyon-9 Mobilya tasarım programı sadece mutfak ile sınırlı kalmıyor, mobilya alanında; mutfak, raydolap, portmanto, banyo, genç odası, yatak odası, oturma odası, büro, tv ünitesi gibi birçok tasarımı hazır modüllerle kolayca hazırlayabileceğiniz bir yazılımı sizlere sunuyor. Aynı zamanda katı modelleme ile istediğiniz alanı sıfırdan modüller oluşturarak ve istediğiniz şekli vererek tasarlayıp, sınırları zorlayabilirsiniz.

Dünya'nın en zengin kütüphanesine sahip olan 1992 v.9 'un kütüphaneleri saymakla bitmez ve ayrı ayrı da satılmaz. Programın en düşük versiyonunda bile tüm kütüphaneleri bulabilir, tasarlayacağınız alanı hazır modüllerle bir kaç dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz. Yani sonradan kötü sürprizlerle karşılaşmaz, tekrardan ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Diğer programlarda ise tam tersidir ve her kütüphane için sizden sonradan tekrar ücret istenir. Örneğin düşük ücretle satın aldığınız bir programda sadece mutfak çizimi yapabilirsiniz ve size satış esnasında programın içeriğinden bahsedilmez. Ne zaman ki bir banyo veya raydolap çizmeye kalktınız, gerçeği ancak o zaman yüzünüze vururlar ve sizi belirli sınırlar içerisinde kalmaya mecbur bırakırlar. Hatta kesim ölçülerini bile fiyat farkını ödedikten sonra programlarına eklerler. İnfowood 1992 v.9 Mobilya tasarım programı'nın tüm kütüphanelerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

bottom of page